چرا باید رویدادها و خاطرات زندگی خود را مکتوب و مجلد کنیم؟

نوشتن کتاب برای شما آنقدر سخت است که مانع شود دست به قلم شوید. ولی می ­توانید آن را به اهل قلم بسپارید و از نتیجه­ ی کار شگفت زده شوید.

شاید بارها در کشاکش رویدادهای زندگی با خود اندیشیده اید که سیر زندگی تان چقدر مناسب نوشتن یک رمان یا ساخت یک فیلم سینمایی است. یا در مواقعی که با بی تجربگی جوان ترها برخورد داشته اید، دلتان خواسته به زبانی قابل پذیرش و نه نصحیت گونه، تجربه تان را در اختیارشان بگذارید. شاید هم با خواندن اخبار بعضی رویدادهای اجتماعی بزرگ، با خود گفته اید، اصلا این طور نبود، من خودم آنجا بودم. موارد زیادی از این دست را می توان برشمرد که نیاز نوشتن زندگی نامه های داستانی از اشخاص در جایگاه های اجتماعی مختلف را بیان می کند.

هرگز تردید نداشته باشید که کتابی از زندگی خود داشته باشید، زیرا:

1.      تجربه­ های شما قطعاً به کار دیگرانی خواهد آمد که همان مسیری که شما طی کرده ­اید را طی می­ کنند.

2.      این تجربه­ ها می­ تواند به در راه مانده ­ها انگیزه بدهد یا برای بر سر دوراهی مانده­ ها راهی را باز کند. پس تردید برای چه.

3.      اگر کسی بخواهد وارد رشته کاری شما شود یک کتاب می‌تواند ساده­ ترین راه برای ارتباط با داده­ ها و اطلاعات جدیدی باشد که در این رشته وجود دارد.

4.      در حال تولید اعتبار برای خود هستید. مطمئن باشید کتابی که به نام شما منتشر می‌شود همان چیزی است که دیگران انتظار دارند بخوانند. آنها از  خواندنش لذت خواهند برد و این مسئله را قبل از هرکسی خودتان به محض آماده شدن اثر و خواندنش درک خواهید کرد و این بیشترین اعتبار را برای شما به ارمغان می­ آورد.

5.      کتاب، مثل کارت ویزیت است. پنجره‌ای به روی فرصت‌های جدیدی است که اغلب با ارائه کارت ویزیت از آن انتظار دارند. اگر درونتان پر از ارزش‌ها و اطلاعات ارزشمند است، بهتر است این اطلاعات را با دیگران در میان بگذارید تا خودتان را معرفی کنید و فرصت­ های جدید را برای خود و دیگران ایجاد کنید.

6.      کتاب، دروازه‌ای به سوی موفقیت است. در هر شغلی که هستید نوشتن یک کتاب موجب بالا بردن سطح و ارتقای شغلی­تان خواهد شد. حتی یک وب­سایت هم نمی‌تواند به اندازه یک کتاب، اعتماد مشتری‌ها را جلب کند. وقتی مشتری‌ها ببینند شما در حوزه تخصصی خود کتابی دارید، بیشتر به شما اعتماد می‌کنند و در حقیقت شما را به چشم یک متخصص خواهند دید.

کمی فکر ما را به این نتیجه می رساند که دلایل بسیاری انجام این امر را تأیید می کند. 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها